Про нас

Центр Анни Київської — це платформа для формування діалогу і реалізації культурних та просвітницьких проектів між українцями, французами та європейцями загалом.

Залиште ваш підпис в історії

Центр Анни Київської – платформа і модератор важливих дискусій для України, Європи та світу. Ми бажаємо залишити слід в історії і зробити те, що дозволить змінити світ на краще. Ми дивимося в майбутнє і творимо його, пам’ятаючи наше минуле і наші джерела. Україна – це віддавна Європа, тож важливо, щоб про це знали.

Ми хочемо продовжувати давню дружбу між нашими двома країнами, що творінням сягає 11 століття, коли Анна Київська стала дружиною Генріха І, короля Франції. Але сьогодні ми хочемо розпочати нову епоху – епоху глибокої та сучасної трансформації України, її економіки та політики, в якій я би хотів, щоб Франція брала активну участь.

— Емманюель Макрон, президент Франції. З його пресконференції від 11 червня 2019 року.

Історія створення

Центр Анни Київської плекає свою історію у середньовічному містечку Санліс, що налічує 2000 років. Містечко знаходиться у 40 кілометрах від Парижа і поруч з мальовничим королівським містечком Шантії. 

У 1051 – 1073 роках тут жила дочка Ярослава Мудрого, французька королева Анна Київська. 

У Санлісі вона заснувала Абатство Святого Венсана, що збереглося до наших днів, сьогодні в старовинному Абатстві розташований приватний ліцей.

У кількастах метрів від Абатства у 2013 року на пожертви українців з усього світу, з ініціативи Владики Ґузяка, була придбана будівля 17 століття і відкрита у її стінах Церква Святих Бориса і Гліба та Центр Анни Київської.

Центр існує у Франції як важливе нагадування, що Україна стала частиною Європи ще тисячу років тому. 

У 2019 році був відреставрована церша частина будівлі, що служитиме як інформайційний простір Центру Анни Київської.

Ми би хотіли, щоб український голос звучав у вирішальних питаннях в Європі. Таким голосом промовляла королева Анна

— Борис Ґудзяк.

Місія центру

Культурний Центр Анни Київської існує у Франції як важливе нагадування, що Україна стала частиною Європи ще тисячу років тому. Сьогодні, коли за свою історію Україна має боротися, надзвичайно важливо зберегти цей український осередок на території Європи та сприяти його розвитку.

Центр Анни Київської — це платформа для формування діалогу і реалізації культурних та просвітницьких проектів між українцями, французами та європейцями загалом.

 

Засновники центру

  • Борис Ґудзяк

    Президент Центру Анни Київської у Франції

    Народився 24 листопала 1960 року. Митрополит Української греко-католицької церкви, голова Філадельфійської архиєпархії в США, громадський діяч, провідний науковець у галузі церковної історії, президент Українського католицького університету. Доктор славістики і візантиністики у Гарвардського університету.

    У 2015 р. став кавалером Ордену Почесного легіону.

    У 2012 році призначений апостольським екзархом для українців греко-католиків Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу.

    19 січня 2013 року папа Бенедикт XVI підніс апостольський екзархат Франції до рівня єпархії з назвою Єпархія святого Володимира Великого і Борис Ґудзяк став її першим єпископом.

    18 лютого 2019 року папа Франциск призначив владику Бориса Ґудзяка Архиєпископом-Митрополитом Філадельфійським УГКЦ в США.

    Борис Ґудзяк є автором понад 50 досліджень з історії Церкви, теологічної освіти та різних робіт на тему культури. Член Українського ПЕН.

  • Анна Кантер

    Співзасновниця Центру Анни Київської у Франції

    Співзасновниця об’єднаного комітету Санліс – Київ Печерськ, місто Анни Київської.

    У 2005 році допомагала у зведенні монументу на честь Анни Київської. У 2008 році вона започаткувала святкування днів Анни Київської спільно з українською громадою та мерією міста Санліс. Їй вдалося встановити почесну табличку для жертв Голодомору в Санлісі.

    У 2009 році отримала Орден Анни Київської.

    Отримала освіту у Вищій школі декоративних мистецтв в Страсбурзі та у Вищій школі аудіовізуальних мистецтв в Парижі. Анна є визнаною художницею.

  • Вікторія Гринчишин

    Співзасновниця Центру Анни Київської у Франції

    Має 20-річний досвід роботи в галузі міжнародних відносин, комунікацій, партнерств та розвитку.

    Родом зі Львова (Україна), вона є носієм трьох різноманітних культур. Вікторія жила і працювала у Нью-Йорку (США), Ліоні та Парижі. Вільно володіє 4 мовами: французькою, англійською, українською та російською.

    У 1998 році закінчила Європейську бізнес-школу INSEEC Group (Франція). Вікторія також вивчала економіку в Львівській сільськогосподарській академії та закінчила Львівську консерваторію за класом фортепіано.

    Мати двох дітей.

  • Стефан Дуніковський

    Член ради директорів Центру Анни Київської у Франції

    Уродженець французько-української родини. Власник юридичної компанії, яка активно надає послуги українським громадянам у Франції. Громадський діяч та автор дослідження про Симона Петлюру.

    Світський член ради директорів Української єпархії святого Володимира Великого у Парижі.

    Виховує двох дочок.

  • Михайло Романюк

    Член ради директорів Центру Анни Київської у Франції

    Народився в Україні в 1968 році. Спочатку він навчався в Україні та був рукопокладений в священики у 1991 році. Продовжив навчання в Оломоуцькому університеті Чеської Республіки з 1992 по 1998 роки.

    Михайло Романюк прибув до Парижа в 1998 році і був призначений настоятелем Катедри Святого Володимира Великого.

    У 2013 році його призначено генеральним вікарієм Єпархії Святого Володимира Великого у Парижі.

Люди, які нас підтримали

  • Катерина Загорій

    Співзасновниця Zagoriy Foundation, меценат Центру Анни Київської

    Ми часто говоримо про інтеграцію України в Європу, забуваючи, що наші співвітчизники були включені в європейський контекст ще тисячу років тому. Анна Київська є одним зі стародавніх мостів між нашими країнами. Навколо Центру Анни Київської ми будуватимемо нові сенси, інтегруватимемо сучасну Україну до сучасної Європи

  • Ірина Іванчик

    Голова фонду "Повір у себе", меценат Центру Анни Київської

    В якийсь момент ми з чоловіком зрозуміли, що готові не тільки будувати і розвивати сім’ю та бізнес, але й через підтримку, наприклад, Центру Анни Київської створювати для українців, розсіяних по світу, спільну точку тяжіння, місця сили, де живишся енергією творення і віри.

  • Олег Шамшур

    Надзвичайний та Повноважний Посол України у Франції

    Анна Київська є знаковою постаттю для українців, які живуть як у Франції, так і всій Європі. Вона була дійсно першим українським дипломатом у Європі

  • Оксана Забужко

    українська письменниця та суспільний діяч

    У програмі Центру Анни Київської, в переліку цінностей зазначено християнство і духовність. Я думаю, що це не тільки та спільна спадщина, яка об’єднує нас із Європою понад тисячолітню історію, це та, можливо, єдина охорона, той рятівний ресурс, який здатний врятувати людину ХХІ століття від страху при прийнятті життєво важливих рішень, в тому числі в інтересах нашої спільної історії.

  • Філіпп Делорм

    французький історик, дослідник Анни Київської

    Анна Київська була беззаперечно жінкою великої культури. Вісім з десяти французів є нащадками саме Анни Київської.

  • Бруно Боннель

    депутат Національної Асамблеї Франції

    Європа створювалася ще 1000 років тому. І Україна була її співзасновницею. Про це мають знати французи і європейці загалом.

Наші партнери

  • Український Католицький Університет

  • Єпархія святого Володимира Великого для греко–католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії

  • Український Культурний Фонд

  • Посольство України у Франції та Культурно-інформаційний центр у Парижі

  • Благодійний фонд "Повір у себе"

  • Zagoriy Foundation

  • Видавництво "Родовід"

  • Українська Академія Лідерства

  • Cвітовий Конгрес Українців

  • Заповідник "Софія Київська"

  • Inalco

  • Група дружби Франція-Україна в Парламенті Франції

  • Канадські друзі Центру Анни Київської

  • Бізнес 100

  • Ліцей св. Венсана