У рамках проекту Україна-Європа SoftPower французька галеристка Орелі Шофер-Івар представила роботи фотографа Нільса Акермана та чиї роботи виствлені в одній з найбільш відомих фото-галерей Франції – FOLIO.
Нільс Акерманн працював фотокореспондентом для швейцарської та міжнародної преси з 2007 року. Він жив у Києві з 2015 року. Його робота про Україну експонувалася на численних фестивалях у Москві, Парижі, Арлі, Перпіньяні, Бреді, Ганновер, Вінтертур, Пекіні, серед інших.
Робота L’Ange Blanc – це результат трьохрічної праці, опублікованома у 2016 році, що висвітлює негативний погляд на Чорнобильську катастрофу, переказуючи кохання та перехід до дорослого життя Юлії та її друзів у місті Славутич.
Фотограф Нільс Акерман і журналіст Гаетан Ванне об’єднали зусилля, щоб дати гуманістичний погляд на цей народ, який постраждав і все ще страждає, але для якого життя триває, незважаючи на все.
На базі його роботи “Looking for Lenin”, що розповідала про декомунізацію України, юуло опубліковано однойменну книгу, видану англійською мовою Fuel Publishing у Лондоні та французькою мовою Noir Sur Blanc у 2017 році.
Місто Славутич - наймолодше в Україні, розташоване в тридцяти кілометрах від Чорнобильської електростанції, воно було побудоване радянською владою відразу після катастрофи 1986 року, щоб розмістити працівників, відповідальних за прибирання наслідків на АЕС. З 2012 по 2015 рік Акерман багато разів ходив туди, щоб фотографувати дітей, молодь, повну мрій та надій.
В Україні відбувається процес декомунізації, тому влада позбувається усіх пам’ятників “вождям народу”, зокрема Леніну.
Нільс Акерман і журналіст Себастьєн Гобер подорожували країною в пошуках цих занепалих кумирів. Вони знайшли Леніна в найдивовижніших місцях: садах, сміттєзвалищах, лісах та складах. Розрізані на шматки, пофарбовані, перетворені на козаків чи Дарт Вейдера. Незважаючи на все, вони зберігають свою символічну силу і залишаються в основі напруженої дискусії щодо радянського минулого країни.