Центр Анни Київської у Франції створив відео, яке дозволяє побачити в 360 два місця, які пов’язують Україну та Францію через постать дочки Ярослава Мудрого – французької королеви Анни. Зйомки проходили у містечку Санліс під Парижем, де жила королева Анна, та у Софії Київській, де вона бувала в дитинстві та залишила свій підпис. Вперше Софійський собор відзняли з ракурсу під куполом.
Нові технології дають можливість українцям побувати в історичних місцях у Франції, пов’язаних з Анною Ярославною, а французам – відвідати Софію Київську, де Анна бувала в дитинстві. Зокрема, завдяки віртуальній реальності, глядачі можуть прогулятись історичними вулицями Санлісу біля королівського замку, де жила Анна, та абатства Святого Венсана, яке вона заснувала у 1065 році. Історію Анни та цих історичних місць розказує співзасновниця Центру Анни Київської Вікторія Делленжер.
Під час зйомок у Софійському соборі проходили реставраційні роботи в центральному нефі. Завдяки зйомкам на риштуваннях під куполом та технологіям 3D відео дозволяє зблизька роздивитися мозаїку на куполі. Такий досвід зазвичай мають лише реставратори.
Відео презентовали 27 листопада в Києві під час обговорення Стратегії розвитку Центру.
Відео було створено в рамках проекту за підтримки Українського культурного фонду «Розбудова Центру Анни Київської у Франції» та за сприяння Національного заповідника «Софія Київська». Відео доступне у трьох мовах – українською, французькою та англійською. Воно демонструє зв'язок між історією та сучасністю, адже історична постать Анни Київської порушує актуальні питання сьогодення: міграція, ефективне лідерство та пошук шляхів до порозуміння.