Книги українського видавництва РОДОВІД

В інформаційному просторі Центру Анни Київської можна відкрити для себе велику колекцію книг українського видавництва “Родовід”.

Родовід” – це видавництво, що спеціалізується на виданні монографій, мистецьких альбомів, каталогів музейних колекцій та виставок, досліджень з історії українського мистецтва. Особливістю видавництва є сучасний дизайн та особлива увага до деталей.

РОДОВІД співпрацює з понад 60-ма авторами, зокрема публікує праці таких письменників, мистецтвознавців та дослідників як: Оксана Забужко, Валерій Шевчук, Жан-Клод Меркаде, Валентина Немцова та інші.

“ТЕУРА. СОФІЯ ЯБЛОНСЬКА” – проєкт, який представляє світові й Україні визначну українську фотографку, письменницю, мандрівницю, кінодокументалістку.  Він поєднує альбом фотографій та 3 книжки мандрівної прози з літературної спадщини Софії Яблонської (1907-1971)

“Теурою” – червоною птахою – назвали  Софію й таким чином визнали “своєю” тубільці острова Бора-Бора, де вона однією з перших з’явилася з фото- та кінокамерою. В Індокитаї, Єгипті, Цейлоні, Балі, Таїті, Новій Зеландії – скрізь в світі, знімала “живу” картину життя, а не модні на той час постановки.

До фото альбому, що видрукуваний українською та французькою мовами (окремі версії) за підтримки УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ФОНДУ, включені її фотографії з навколосвітової подорожі 1930-х років.

Передмова – Оксана Забужко (Київ)
Фотографії з архіву Наталі Уден, внучки Яблонської (Париж)

Видрукували франкомовну версію книжки «КАЗИМИР МАЛЕВИЧ. Київський період 1928-1930». Упорядниця й авторка вступної статті – Тетяна Філевська (Україна); науковий редактор  – Жан-Клод Маркаде (Франція); переклад французькою – Оділь Арден (Франція) та  Жан-Клод Маркаде (статті К. Малевича); дизайн/верстка – студія “Графпром” (Харків).

З історії видання. Наприкінці 2015 року в Києві віднайдені нові тексти Казимира Малевича та документи про його викладання в Київському Художньому Інституті в 1929-1930 роках. І навіть свідчення про створення Дослідчого Кабінету, своєрідного наукового інституту Малевича. Близько 70 сторінок машинопису майже 90 років зберігалися в архіві мистця Мар’яна Кропивницького, викладача й асистента Дослідчого Кабінету.

Книжка вийшла у твердій обкладинці. Тут понад 300 сторінок, понад сотня ілюстрацій – як творів Малевича з київської виставки 1930 року (останньої його персональної виставки тут), так і творів його колег та архівних  фото викладачів, студентів КХІ, друзів і родини Малевича.

Підтримка: Культурно-інформаційного центру Посольства України у Франції та Культурного центру Анни Київської (Сенліс, Франція).

Презентація відбулася 20 травня 2018-го в Сенліс-Париж та 2.06 на Книжковому Арсеналі в Києві.

Англомовка книга UKRAINIAN ARTISTS IN PARIS. 1900-1939

Паризька школа – міжнародний феномен в історії світового мистецтва першої половини ХХ ст. Довгий час український внесок в це явище залишався невисвітленим. Серед майстрів з України були відомі (О. Архипенко, В. Баранов-Россіне, С. Делоне, Х. Орлова та ін.) та забуті імена. Монографія вперше цілісно подає історію і значення цього внеску. Панорамний показ української присутності, нові матеріали, ілюстрації та додатки роблять цю книжку цікавою і корисною для мистецтвознавців, колекціонерів та широкого кола читачів. Видання здійснено трьома мовами: українською, англійською та французькою.

Автори: Віта Сусак
Дизайн: Ілля Павлов, Марія Норазян, Дар’я Тітаренко (Харків)

Монографічне мистецьке видання «Гуцульська вишивка» вперше подає панораму найтиповіших автентичних зразків вишивок – колекцію Національного музею народного мистецтва Гуцульшини та Покуття ім. Й. Кобринського. Увазі читачів запропоновано унікальні гуцульські твори, які зачаровують красою композицій і мотивів орнаменту, виразністю їхніх художньо-естетичних особливостей. Ці мотиви є прадавніми знаками-символами, що в найрізноманітніших інтерпретаціях дійшли до сьогодення. Автори видання запрошують розглянути гуцульське вишиване мистецтво з усіх можливих аспектів: історичного, культурного, художнього, побутового та обрядового.

Автори: Олена Никорак
Дизайн: Ірина Пасічник (Київ)

УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО: ВІД ДОБИ БРОНЗИ ДО СЬОГОДНІ – це своєрідна коротка історія українського мистецтва на кожен день (календар) за виданнями РОДОВОДУ. До неї увійшли знакові твори найвидатніших українських мисткинь й мистців в Україні й поза її межами, майже всіх українських авангардистів/модерністів/пейзажистів/академістів/примітивістів, а також давні ікони, наївні картини, мамаї, найцікавіші вишивки, килими, текстиль, срібло, прикраси, порохівниці, свічники, скрині, скульптури різних часів, давні культури – Трипілля, доба бронзи, половецькі і сарматські часи, Київська Русь, сучасні фотомистці і контемпораристи – всі і все, про що наші книги з 1992-го до 2017-го.

Чудовий подарунок для себе і друзів в Україні і за кордоном.

Дизайн: Ірина Пасічник (Київ) та Анна Іваненко, Євгенія Полосіна (Київ)