Стріт-виставка до проекту НАРБУТ ХХІ

З 1 серпня на вулицях Києва зявилися виставка зі ста сітілайтів з плакатами сучасних графіків, дизайнерів, художників із восьми країн світу, які вступають у творчий діалог із мистецькою спадщиною Георгія Нарбута і мають звернути увагу широкої аудиторії на 135-річчя Нарбута-класика, на життєздатність його ідей сьогодні і на необхідність сучасного дизайну  в нашому житті. Куратор виставки  Саша Биченко.

Роботи 33 авторів із проектів видавництва РОДОВІД “НАРБУТ ХХІ” та “Георгій Нарбут і творення українського бренду”, підтриманих УКФ, на два місяці сворюють «вуличну виставку» у Києві. Її доповнюють чотири борди із творами самого Георгія Івановича (дизайн – студія Kultura). Тож, якщо зустрінете на виїзді з Києва Енея з козаками чи знамениті чорно-білі силуети Нарбута, згадайте, що Георгій Нарбут — той, хто на початку ХХ століття творив бренд української держави: гроші, абетку, марки, печатки, книжки, дизайн офіційних документів, проєкт державного герба.

Outdoor-виставка (партнер виставки — компанія Prime Group) — це перший прояв великого українсько-французького проєкту видавництва РОДОВІД та Центру Анни Київської “Георгій Нарбут і творення українського бренду”, присвяченого 135-річчю з дня народження видатного українського художника і дизайнера Георгія Нарбута (1886-1920), який відбувається за підтримки Українського культурного фонду. Крім вуличної виставки, у рамках цього проєкту вийде: — україномовна монографія «Образний світ Георгія Нарбута і творення українського бренду» Мирослави Мудрак, професорки Огайо Університету, українською (переклад з англійської Ярослави Стріхи) і франкомовна монографія (переклад — Оділь Арден). Дизайн обох книжок — харківська студія ГРАФПРОМ; — франкомовна версія сайту https://narbutxxi.rodovid.net У партнерстві з Центром Анни Київської відбудуться презентації у трьох французьких містах — Парижі, Бордо і Санлісі — — виставки плакатів із проектів НАРБУТ ХХІ та “Георгій Нарбут і творення українського бренду” та французьких дизайнерів; — франкомовного видання «Образний світ Георгія Нарбута і творення українського бренду»; — фільму «Брендарі» Надії Парфан із французькими субтитрами про школу графічного дизайну в Україні, «батьком» якої можна вважати Георгія Нарбута;

Цьогорічний проєкт творчо актуалізує українську мистецьку спадщину — поєднує інноваційну візуальну традицію модернізму із сучасним дизайном і мистецькими проєктами. Проект встановлює зв’язок між процесом брендування нової української
держави, над яким працював Георгій Нарбут більше ста років тому, і сучасним брендингом, спробами дизайнерів ХХІ століття створити власний, актуальний стиль, використовуючи національні візуальні елементи і вписуючи їх у світові тенденції дизайну.