Фільм “Брендарі”

Георгій Нарбут мав великий вплив на молоде покоління митців за часів свого професорства в Українській академії мистецтв. Художники та графічні дизайнери продовжують надихатися його творчістю і сьогодні. Що ж поєднує Нарбута з нашими сучасниками?

 

Фільм «Брендарі» — це серія інтерв’ю про про дизайнерську/мистецьку школу в Україні, «батьком» якої можна вважати Георгія Нарбута, який створив естетику незалежної України у 1918-му — проєкт герба, гроші, марки, зразки військової форми, зразки державних печаток, нову українську книжку, а продовжувачами — учнів Нарбута, його послідовників — аж до успішних сучасних дизайнерів на зразок banda agency та її очільника Павла Вржеща, івано-франківських «брендарів» Миколу Шкварка, Євгена Єфименка, як і Нацпром — мистців Олега Тістола та Миколу Маценка, які займаються мистецького національною промоцією в «діалозі» з Нарбутом. У фільмі є також розповіді директорки НХМУ Юлії Литвинець про спецфонд, в якому понад 50 років зберігалися праці Георгія Нарбута та редактора «Нарбутівського Збірника» Богдана Завітія.

Інтерв’ю: Олег Тістол, мистець Павло Вржещ, креативный директор banda agency (Київ) Микола Шкварок і Євген Єфименко, засновники студії дизайну Брендарі (Івано-Франківськ) Богдан Завітій, редактор «Нарбутівського Збірника» Юлія Литвинець, директорка Національного художнього музею Фільм створено на замовлення РОДОВІД видавництва (Київ) та Українського Інституту Модерного мистецтва (Чикаго) за підтримки УКФ (Українського культурного фонду). Інтерв’ю є частиною проєкту #narbutxxi

 

 

 

Проєкт «L'ADN de l’UKRAINE: l’art du design graphique par Narbout» організовано видавництвом Родовід у партнерстві з Центром Анни Київської та за підтримки Українського культурного фонду, Посольства України у Франції та Українського культурного центру у Франції.