Другий благодійний вечір «Анна Київська. Нове тисячоліття» зібрав понад 200 гостей

Другий благодійний вечір «Анна Київська. Нове тисячоліття» зібрав понад 200 гостей з метою підтримати розвиток Центру Анни Київської у Франції та у Європі.

У вівторок, 25 червня, в Національному заповіднику «Софія Київська» пройшов Другий благодійний вечір «Анна Київська. Нове тисячоліття» на підтримку Центру Анни Київської.

Вечір об’єднав понад 200 гостей з різних країн світу, серед яких були громадські діячі, представники бізнесу, культурні діячі, дипломати, представники духовенства і політики. Загалом на розвиток та реалізацію культурних і просвітницьких проектів інституції, головною метою якої є побудова європейського центру з українським корінням, було зібрано  7,8 млн гривень.

Спікерами вечора стали Митрополит Борис Ґудзяк і Оксана Забужко. З привітальним словом виступила Марина Порошенко. Вікторія Делленжер, співзасновниця Центру у Франції, та Олександр Педан були ведучими цієї вже традиційної події у Києві.

Святкову атмосферу вечора створив український оркестр New Era Orchestra, який представив унікальну програму. Перлиною його виступу стало виконання під проводом Тетяни Калініченко духовного співу на стародавній арамейській мові. На благодійному мистецькому аукціоні, що відбувся під час вечора, було представлено близько 30 робіт відомих художників ХХ сторіччя та провідних сучасних українських митців.

Під час молитви-благословення вечора до Митрополита Архієпископа Української Греко-Католицької Церкви Бориса Ґудзяка приєднався Архієпископ Православної Церкви України Федір Бубнюк.

Вікторія Делленжер, співзасновниця Центру Анни Київської, під час свого виступу зазначила: “Діалог України і Європи на рівні лише державних і політичних інституцій є недостатнім. Він має бути доповнений численними громадськими ініціативами з акцентом на просвітницькі та культурні програми”.

Відома письменниця та суспільний діяч Оксана Забужко в своїй промові торкнулася гострих питань сучасної політичної ситуації в Україні та світі.

В програмі Центру Анни Київської, в переліку цінностей зазначено християнство і духовність. Я думаю, що це не тільки та спільна спадщина, яка об’єднує нас із Європою понад тисячолітню історію, це та, можливо, єдина охорона, той рятівний ресурс, який здатний врятувати людину ХХІ століття від страху при прийнятті життєво важливих рішень, в тому числі в інтересах нашої спільної історії,

– сказала Оксана Забужко.

Митрополит, президент міжнародної наглядової ради Центру Анни Київської Борис Ґудзяк розповів про прагнення українців, які хочуть бути почутими та прагнуть спілкуватися від серця до серця. Він подякував всім друзям та партнерам Центру, зокрема представникам українського бізнесу, чия допомога та підтримка надає можливість команді Центру виконувати амбітні завдання.

Цей Центр має відвагу торкатися душі, робити це компетентно, робити це з гостротою розуму, критично, творчо, але порушуючи табу

– зазначив Борис Ґудзяк.


Вечір відбувся 25 червня 2019 року з 18.00 до 22.00 у заповіднику «Софія Київська».

Попередні події