Тимчасовий захист у Франції: можливості для українців

В Європі загалом можна перебувати 90 днів (власники біометричного паспорту). Тим часом ви можете подати заяву про надання тимчасового захисту для продовження терміну перебування або просити міжнародного захисту (статус біженця).

Щоб працювати у Франції зазвичай потрібна довгострокова віза та дозвіл на роботу. Але якщо особа отримує статус тимчасового захисту вона може працювати без дозволу.

Тимасовий захист можна отримати якщо ви приїхали до Франції після 24.02.2022 або незадовго до вторгнення (на раніше січня 2022).
Такий статус (фр. – Protéction temporaire) треба запрошувати у префектурі вашого департаменту.
Для цього потрібно підготувати пакет документів і звернутися у префектурі у спеціальне віконце (бюро, чергу) з або написати на електронну пошту префектури.
Для району l’Oise (Бове, Санлі, Крей, Комп‘єнь…) адреса ел.пошти: prefecture@oise.gouv.fr
За наявності великої кількості людей, може бути призначена інша дата.
Ви повинні пред’явити:

  • документ, що посвідчує особу
  •  документи вашої родини (підтвердження родинних зв’язків) та свідоцтво про народження всіх дітей, якщо у вас є діти;
  •  4 фотографії (лише для дорослих);
  • якщо Ви проживаєте у приймаючої структури: будь-який документ або довідка, що засвідчує цей факт;
  • якщо вас приймає фізична особа: сертифікат, документи, що посвідчують цю особу, рахунок за електрику або номер стаціонарного телефону приймаючої сторони.

У префектурі треба буде заповнити формуляр на запитування статусу тимчасового захисту на кожного дорослого (зазначаються персональні дані, навність неповнолітніх дітей, адреса постійного проживання або її відсутність). Якщо тимчасовий притулок надали ваші друзі, але лишатися там надовго немає можливості, то треба зазначати, що немає проживання (тобто таке жило мають вам надати).

Попередні події