Святкування Дня Анни Київської 2016

У французькому містечку Санліс, де жила донька князя Ярослава Мудрого, 22 травня відбувся День Анни Київської, королеви Франції.

В рамках урочистостей того дня відбулася низка інших заходів: вокальний виступ Оксани Мухи – лауреатки гран-прі І Міжнародного конкурсу українського романсу імені Квітки Цісик ; вистава-сповідь «Хочу жити Твоєю весною» у постановці Української Акад
емії Лідерства ; виступ владики Ігоря Ісіченка на тему «Інтелектуальне середовище часів Анни Ярославни» ; презентація Вікторією Делінджер, Анною Кантер та владикою Борисом проекту церкви св Бориса і Гліба та Культурного Центру Анни Київської, Велика вечірня, яку очолив владика Ігор Ісіченко у церкві св. Бориса і Гліба, показ колекції одягу  Оксани Караванської « Анна Київська – королева Франції », обмін думками та ідеями стосовно подальшого розвитку центру Анни Київської та його місії відкривати Україну для Франції,

Серед інших учасників сьогоднішнього свята : Борис Ложкін – глава адміністрації Президента України, Геннадій Зубко – віце-прем’єр міністр України, Юрій Стець – міністр інформаційної політики України, Ігор Перегінець – заступник міністра охорони здоров’я України, Микола Княжицький та Гліб Загорілий – народні депутати України, Неля Куковальська – директор національного заповідника « Софія Київська », а також численні меценати та спонсори паризької Єпархії св. Володимира.

Культурний Центр Анни Київської має стати центром консолідації українців та джерелом знань про Україну в Західній Європі.

Храм Святих Бориса і Гліба Українська єпархія Святого Володимира в Парижі (Українська греко-католицька церква) придбала 2013-го року та взялася за ремонт і відновлення церкви. Зокрема, над проектом працює архітектор меморіалу Голодомору у Вашингтоні Лариса Курилас.

Попередні події