Форум Світового конгресу українців «Єднаємось Україною»

Перший віртуальний форум Світового конгресу українців «Єднаємось Україною» відбувся 17 жовтня онлайн та в прямому ефірі телеканалів UA:Культура та UA:Перший.

На прикладі історій неймовірних діячів діаспори і неординарних проєктів у США, Канаді, Франції, Польщі, Австралії, Південній Африці, Об’єднаних Арабських Еміратах, Японії та інших частинах світу обговорили, що єднає світове українство сьогодні та що для нього стане дороговказом у майбутньому.

Духовність, самовідданість, освіта, культура, бізнес чи приналежність до міжнародної спільноти? Звідки українці за кордоном черпають силу? Як долають труднощі і пересилюють ностальгію? Завдяки чому лишаються українцями та чому завдячують своїми успіхами?

У заході брали участь видатні українці з усього світу. Зібралися лідери української діаспори та всі небайдужі її представники з метою визначити, що саме єднає українців, які проживають у різних куточках земної кулі.

Топ-спікерами форуму стали видатні українці діаспори: архиєпископ і митрополит Філадельфійський Української греко-католицької церкви у США та президент Українського католицького університету Борис Ґудзяк; всесвітньо відома українська диригентка, перша запрошена жінка-диригент Байройтського оперного фестивалю (Німеччина), засновниця та арт-директорка Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt, засновниця та головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU, впродовж 2017-2020 головна диригентка Опери та Філармонійного оркестру м. Ґрац (Австрія) Оксана Линів; виконавчий директор Ради з фінансового нагляду та управління Пуерто-Рико, колишня міністерка фінансів України Наталія Яресько.

Співведучими події були Вікторія Гринчишин, співзасновниця Центру Анни Київської, та Павло Ґрод, президент Світового Конгресу Українців. 

Попередні події