Виставка сучасного українського фотомистецтва

Ярмарок Polycopies представляє спеціалізовані міжнародні видання книжок із фотографії. Проводиться з 2014 року, одночасно з Paris Рhoto. Polycopies — це некомерційна організація для поширення і просування фотографічних видань: книжок, експериментальних публікацій тощо.

Велике судно, пришвартоване навпроти Grand Palais, перетворюється на книгарню, яка також є важливим місцем для зустрічі з живою аудиторією, колекціонерами, фотографами. Тут за чашкою кави або келихом вина можна обговорити свої ідеї щодо фотографії та видавництва книжок.

Ярмарок Offprint є давнім проектом з підтримки незалежних експериментальних видавців, які працюють у сферах сучасного мистецтва, фотографії, графічного дизайну, архітектури, гуманітарних наук та візуальної культури. Щороку Offprint організовує два ярмарки: Offprint Paris і Offprint London, а також низку мандрівних бібліотек. Мета заходів — підтримка високої якості друкарства та унікальних видавничих практик, які наразі поширюються в мистецтві. У десятому ярмарку Offprint Paris взяли участь 130 незалежних видавництв із 19 країн.

На Polycopies та Offprint також був присутній стенд українських видавців, які разом презентували вже відомі та нові книжки. Так, «Родовід» представив три нові фотокнижки: у серії «Сучасні українські фотографи» — «Скрипка» Євгенія Павлова (Харків) та «From Dusk Till Dawn» Сергія Мельниченка (Миколаїв); «Теура. Софія Яблонська» зі світлинами Софії Яблонської 1930-х років.

Видавництво RED ZET привезло на Offprint книги 2017-2018 років: «Ви чекаєте» і «Метеопрогноз» Романа П’ятковки, книжку Сергія Мельниченка «Пасажири».

Видавництво BOOKSHA презентувало нову фотокнигу 2018 року «UPHA» із серії «Made in Ukraine».

Харківське видавництво IST Publishing — «Де кураторство» (2017) під авторством-упорядництвом Катерини Носко і Валерії Лук’янець, а також авторську книжку Павла Макова «До По» (2018).

Були представлені книжки Української фотографічної альтернативи (UPHA), зокрема «Постійна присутність» («Eternal Presence») Міші Педана.

Також серед книжок були «Хроніка» арт-гурту «Шило» авторського видавництва, «Тотальна фотографія» Євгена Павлова, «Кочетов» Віктора та Сергія Кочетових (2018) та інші.

Попередні події