День пам’яті жертв Голодомору 1932-33

Щороку Центр Анни Київської вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років та пам’ять Героїв Небесної Сотні.

28 березня 2023 року Національна асамблея Франції ухвалила резолюцію, в якій визнає Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Рішення підтримали 168 депутатів.

Голодомор був штучно викликаним голодом, який вирізнявся своїми масштабами в порівнянні з іншими регіонами Радянського Союзу, і «забрав життя близько чотирьох мільйонів українців, переважно селян», сказано у резолюції.

Герої Небесної Сотні – це молоді люди, що загинули під час подій Євромайдану або ж Революція Гідності у 2013-14 роках.

Революція Гідності це мирний протест українських громадян, який розпочався 21 листопада 2013 року як реакція на рішення президента Януковича про відмову від підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Була наймасштабнішою акція протесту в новітній історії України та охопила всю країну.

Ці дві події в історії України мали велике значення для формування української нації.

Пам’ятати та вшановувати загиблих, які стали натхненням та поштовхом для українців бути сильнішими та боротися за свої права та гідність – наш обов’язок.

У Центрі Анни Київської громада українців у Франції щороку проводить молебень за загиблих та вшановує їх сміливість та силу у боротьбі з диктаторами.